Top

Boiska w hali pneumatycznej

Tworzymy znakomite warunki dla efektywnego wysiłku treningowego i czerpania przyjemności z gry w piłkę nożną. Przez okrągły rok!

Boisko 84 x 53 – całoroczne ze sztuczną nawierzchnią

Minimalna przestrzeń poza linią boczną boiska –  3 m
Minimalna przestrzeń poza linią końcową boiska – 4 m
Minimalna przestrzeń do rozbiegu w narożniku z chorągiewką – 3 m
Maksymalna wysokość hali – 16 metrów.
Wysokość nad poprzeczką bramki – 4 m
Wysokość nad narożnikiem z chorągiewką – 6 m

Dzięki tak dobrym parametrom uniesienia kopuły i jej oddalenia od linii bocznych boiska, zapewniamy świetne warunki szkoleniowe z pełnym wykorzystaniem przestrzeni. Również sama gra z dużym wybiegiem poza linie podnosi bezpieczeństwo piłkarzy, jest korzystna pod względem taktyczno-technicznym i daje poczucie stadionowej swobody.

Boiska 53 x 26,5 – całoroczne ze sztuczną nawierzchnią

Dla potrzeb równoległego prowadzenia zajęć grupowych, główna płyta jest podzielona na 3 odrębne boiska szkoleniowe o wymiarach 26,5 x 53 m każde.

Obszerna powierzchnia pozwala prowadzić zajęcia z licznymi grupami młodszych roczników. Młodzież i seniorzy mogą swobodnie trenować w pełnych kadrach klubowych. Boki boisk szkoleniowych wyznaczają wysokie siatki. Na trawie są trwale oznaczone linie żółte.

Każde boisko można oddzielnie aranżować przenośnym sprzętem sportowym i akcesoriami, zgodnie z indywidualnymi potrzebami  trenerów. Układ trzech wydzielonych przestrzeni pozwala także budować zajęcia modułowe z szybką migracją grup pomiędzy boiskami.

Atuty boisk 53 x 26,5 w procesie szkoleniowym dzieci i młodzieży:

Sztuczna nawierzchnia boiska w hali

Zarówno naturalna murawa na otwartych stadionach, jak i sztuczna trawa na coraz większej ilości obiektów, są bardzo ważną częścią warunków szkolenia, treningu i uprawiania piłki nożnej.

W Marco Football Center podeszliśmy do sprawy nawierzchni boisk w pełni profesjonalnie, odbywając wiele konsultacji z dostawcami i użytkownikami. W efekcie, z dumą oddajemy do dyspozycji zawodnikom i trenerom znakomitą, nowoczesną nawierzchnię sztuczną, która doskonale imituje zachowanie piłki na murawie naturalnej.

Odpowiednio skomponowana, wielowarstwowa podbudowa nadaje nawierzchni sprężystą elastyczność, korzystną pod względem motorycznym, a jednocześnie redukującą negatywne skutki wysiłku w obrębie ścięgien i stawów. Wysokiej jakości nawierzchnia będzie systematycznie i pieczołowicie pielęgnowana zgodnie z zaleceniami producenta, aby dbać o komfort grających.

Komfortowe warunki do gry

Temperatura

Dzięki szerokiemu zakresowi regulacji siły i temperatury  nadmuchu oraz wysokim parametrom izolacyjnym powłoki, zimą gwarantujemy w całej hali poziom co najmniej 13 st.C ciepła.

W warunkach letnich  utrzymamy komfortową temperaturę dzięki wydajnemu systemowi chłodzenia i wentylacji.  Do stabilizacji temperatury  przyczyni się także jasna powierzchnia kopuły, która odbija światło słoneczne. Dodatkowo, zastosowanie powłoki o niskiej przezroczystości typu opaque zredukuje  nagrzewanie się powietrza wewnątrz pod wpływem nasłonecznienia.

Wentylacja

W całym obiekcie hali będzie utrzymywana stała, wydajna cyrkulacja powietrza. Oparta na tym, że powłoka kopuły posiada system odpowiednio zaprojektowanych szczelin. W ten naturalny sposób z hali ulatniają się zapachy, a wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz.

Zajęcia sportowe wygenerują wzmożony ruch mas powietrza, usprawniając wentylację. Zarówno nowoczesna nawierzchnia wysokiej jakości jak i powłoka pneumatycznej kopuły nie zostawiają negatywnego śladu zapachowego.

Oświetlenie

Na całej powierzchni boisk będą panować jednolite warunki oświetleniowe o wysokiej jasności. Zapewni je system stałego oświetlenia o natężeniu 300 luksów.

Źródło światła będzie wielopunktowe, aby wykluczyć efekt oślepiania przy spojrzeniu w górę. Jasna powłoka kopuły rozproszy światło i równomiernie rozjaśni wnętrze obiektu.