Top

Dwie setki. Rocznik 2014.

Największe boisko pod balonem na Śląsku jest stworzone do dużych wydarzeń sportowych. W sobotę 6 lutego br. odbył się w MFC pierwszy turniej piłkarski. Udział wzięły 23 drużyny dzieci z rocznika 2014. Zacięte rozgrywki toczyły się na 6 boiskach, wydzielonych na murawie głównej płyty.

Ponad 200 zawodników rywalizowało z pasją, a ich rodzice, opiekunowie i członkowie ekip klubowych kibicowali z nie mniejszym zaangażowaniem. Także przy pysznej kawie i przekąskach w stylowym wnętrzu Mundial Caffe&Bar, skąd roztaczał się świetny widok na boiska.

Choć rozgrywki miały formę turnieju, to jego format nie przewidywał końcowej klasyfikacji. Tak młodzi zawodnicy są jeszcze chronieni przed bolesnym doznaniem miejsca tuż za podium czy smutkiem wylądowania na ostatniej pozycji w grupie. Poziom sportowych emocji na pewno na tym nie ucierpiał – każdy piłkarz zapomina o ustaleniach działaczy kiedy tylko usłyszy pierwszy gwizdek! Organizatorzy i sędziowie wskazali najlepsze drużyny turnieju: Beniaminek Radom, Naprzód Rydułtowy i Team II Gliwice. Przyznano także wyróżnienia indywidualne dla strzelca, bramkarza i Najlepszego Zawodnika Turnieju. Dodatkowo wyróżniony został najlepszy zawodnik z każdego zespołu. Turniej Winter CUP rocznika 2014 był udany nie tylko dla wskazanych drużyn i wyróżnionych młodych piłkarzy. Wygrali wszyscy uczestnicy, którzy w znakomitych warunkach przeżyli piękne sportowe emocje. Jako organizatorzy i gospodarze usłyszeliśmy wiele pochwał. Za jakość i kulturę gry w Marco Football Center.