Top

Zmieniamy okolicę na dobre

Tak! To właśnie w dzielnicy Ligota Zabrska powstaje pierwsza taka konstrukcja w Europie: hala zadaszona pneumatycznie trwale połączona z budynkiem zaplecza sportowo-socjalnego. Stąd pójdzie w świat przykład i doświadczenie, że można tak budować obiekty balonowe.

Dobre sąsiedztwo jest dla nas ważne, dlatego - mówiąc po sportowemu - już od symbolicznego ``pierwszego gwizdka`` na budowie nawiązaliśmy bliskie relacje z reprezentacją lokalnej społeczności.

Odbieraliśmy głosy zainteresowania mieszkańców na długo przed rozpoczęciem inwestycji. To zrozumiałe, bo ośrodek Marco Football Center trwale zmieni najbliższe otoczenie.  Zapoznaliśmy jej kapitana, Marcina Grabca – Przewodniczącego Zarządu Rady Dzielnicy Ligota Zabrska, z ambitnym planem przemiany nieczynnego, zdewastowanego boiska w efektowny obiekt sportowy. Zgodnie z formalnymi wymogami, zostanie na nim zachowana funkcja sportowo-szkoleniowa. Od początku zadba o to profesjonalna Akademia Piłkarska TEAM Jarosława Kaszowskiego. Zgodziliśmy się z Panem Marcinem, że warto grać do jednej bramki, żeby 7,5 miliona prywatnego kapitału ulokowanego w Marco Football Center, stało się zachętą dla kolejnych inwestorów i impulsem dla dalszych pozytywnych zmian w tym rejonie miasta i dzielnicy. Mamy nadzieję, że jasna kopuła pneumatycznej hali stanie się symbolem Ligoty Zabrskiej. Jesteśmy natomiast pewni, że Marco Football Center przyciągnie do sportu dzieci i młodzież i pobudzi ich do efektywnego wysiłku treningowego. W nowoczesnych warunkach na miarę piłkarskiej Europy XXI wieku. Dokumentujemy cały teren i proces budowy na nagraniach w czasie rzeczywistym. Z tego materiału powstanie film, dzięki któremu będzie można wspomnieć stan przeszły, zobaczyć efekt prac i skalę dokonań, które zajdą po sąsiedzku. Ponieważ Marco Football Center zmieni okolicę na dobre.